Od čtvrtka 16.2. 2023 začnou jezdit na pravidelných linkách MHD v Benešově první tři nové minibusy ISUZU NovoCiti Life. Celkem se však počítá, že by opravu ve městě mělo zajišťovat nejméně pět NovoCiti Life a tím pokrýt kompletní otřeby MHD, včetně dvou nových linek, které budou uvedené do provozu v září letošního roku. Městskou dopravu zde zajišťuje ČSAD Benešov, patřící do koncernu ICOM transport.

Jeden z prvních třech dodaných minibusu v nápadném designu, barevném žlutomodrém provedení města Benešov, se představil včera nejširší veřejnosti na Masarykově náměstí. Zájem občanů o připravovanou změnu v MHD byl značný. Starosta města Jaroslav Hlavnička při ukázce nových minibusu Isuzu NovoCiti Life uvedl, že barevné provedení je podle návrhu architekta Jakuba Grubera a zastávky bude ohlašovat hlas zpěvačky Marie Čejkové. V interiéru vozidla nebude chybět moderní odbavovací a informační systém, zařízení na sčítání cestujících, ale i systém pro nevidomé, který jím umožní komunikaci s řidičem.

Město Benešov se tímto stalo jedním z dalších měst, kde budou jezdit autobusy ISUZU v pravidelném provozu. Připomínáme že autobusy ve stejném provedení již jezdí také v Kolíně, Pelhřimově, Znojmě, Jihlavě, Plzni, Kladně, Havířově, Praze v oblasti Hradecka a také v Pardubickém kraji.

ISUZU NovoCiti Life dnes patří k nejprostornějším minibusům s délkou necelých 8 metrů a celkovou kapacitou až 60 cestujících. Během čtyř let, od doby kdy se poprvé objevil na českém trhu, si získal oblibu dopravců díky provozní olehlivosti, velké přepravní kapacitě a neposlední řadě i příznivé pořizovací ceně. Výhradní dovozce autobusů ISUZU pro Českou republiku, společnost TURANCAR CZ eviduje desítky dalších objednávek autobusů tohoto typu, které budou uvedeny do provozu v letošním roce.